Aktualności

26.07.2013

Bo wakacje nie muszą być nudne

Wakacyjny czas wolny uczniów oraz przyszłych uczniów klas dla dzieci z autyzmem w Zespole Szkół w Chełmcu w pełni zagospodarowany. Możliwym jest to dzięki inicjatywom podejmowanym przez nauczycieli  Zespołu Szkół w Chełmcu pracujących w klasie dla dzieci z autyzmem, którzy we współpracy z rodzicami swoich podopiecznych organizują aktywny wypoczynek w różnych formach.

Jedną z form zaproponowanych zajęć są wspólne wyjazdy do Ośrodka Hipoterapii i Jeździectwa w Kamionce Wielkiej na psychopedagogiczną jazdę konną, wspólne grillowanie i wypoczynek w pięknej okolicy, co możliwym jest dzięki życzliwości Ośrodka, a także wsparciu finansowym dojazdów ze strony Fundacji.

Wspieramy również aktywność wakacyjną dzieci poprzez zorganizowanie wyjazdów na basen oraz na ściankę wspinaczkową, co w atrakcyjny i terapeutyczny sposób wypełnia ich czas wolny.

W sierpniu planowane są także zajęcia integracyjne w Świetlicy Środowiskowej w Małej Wsi jako wspólna inicjatywa nauczycieli z Zespołu Szkół w Chełmcu i Świetlicy.

14 sierpnia o godz. 17.00 planowane jest spotkanie na terenie Świetlicy Środowiskowej w Małej Wsi, podczas którego poruszana będzie tematyka dotyczącą problemów dzieci z autyzmem, a także prezentacja funkcjonowania klasy dla dzieci z autyzmem w Zespole Szkół w Chełmcu.

2 4 7 5 6