Aktualności

2.04.2022

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Zdjęcie zbiórki

Autyzm jest wyzwaniem. Wciąż pełnym zagadek, niezbadanych tuneli, pułapek, w które można wpaść na każdym kroku. Nie da się go ominąć, przeskoczyć, wyleczyć. Można jedynie złagodzić, oswoić. Do tego jednak potrzeba działań w wielu kierunkach i pracy najwyższej klasy specjalistów. Wszystko to wiąże się z kosztami, których znaczna część rodziców nie jest w stanie pokryć samodzielnie. Dlatego prosimy o pomoc! Szczególnie teraz, ponieważ 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

„Jednym z najważniejszych problemów dzieci z ASD* i ich rodzin jest samotność lub brak akceptacji w społeczeństwie i negatywne doświadczenia w relacjach z innymi.”
(Puzzle autyzmu jak je ułożyć?, 2021)

*ASD – zaburzenia ze spektrum autyzmu

Kwiecień to wyjątkowy miesiąc dla środowiska osób z autyzmem, bowiem stanowi szczególną okazję do zwiększonej aktywności w zakresie popularyzacji wiedzy na temat autyzmu. Obchody rozpoczyna Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypadający corocznie na dzień 2 kwietnia, w ramach którego tysiące budynków na całym świecie rozświetlanych jest niebieskim światłem, będąc przejawem solidarności z osobami z autyzmem.

Kolor niebieski stał się symbolem zaangażowania w przemianę postrzegania przez społeczeństwo osób z autyzmem. Każdy z nas może poprawiać życie osób z autyzmem, gdyż to członkowie naszego bliższego czy dalszego otoczenia. Każdy gest, każda aktywność ma znaczenie i może pomóc innym uwrażliwić się na autyzm, a osobom z autyzmem ułatwić życie wśród nas.

Z tej okazji nasza Fundacja uruchomiła za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl zbiórkę, której celem jest wsparcie działalności pomocowej naszej Fundacji tj. pomoc osobom w spektrum autyzmu oraz ich rodzinom.

Dziękujemy, że pomagacie!