Przekaż 1% podatku

1% pomaga przeZwyciężać autyzm

Status organizacji pożytku publicznego (OPP), uprawniający do pozyskiwania 1 % podatku Fundacja MADA uzyskała w 2004 roku – jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Jednocześnie nasza Fundacja prowadzi wyłącznie nieodpłatną działalność, dlatego 1% podatku stanowi niezwykle ważne źródło finansowania prowadzonej przez Fundację działalności pomocowej.

Obecnie przekazanie 1% podatku jest bardzo łatwe.

Wystarczy wpisać w swoim zeznaniu podatkowym (PIT):

  1. numer KRS: 0000006079
  2. kwotę wynikającą z wyliczenia 1%

1% zadeklarowanego przez podatnika należnego podatku, przekaże na nasze konto urząd skarbowy.

Jeśli zdecydują się Państwo przekazać swój 1 % na rzecz osób z autyzmem i wesprzeć Fundację Pomocy Osobom z Autyzmem MADA proponujemy skorzystać z narzędzi do rozliczania PIT oferowanych przez PITax.pl Łatwe podatki.

Skorzystaj z wybranego darmowego programu do rozliczeń PIT:

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

lub

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


System e-Deklaracje

– bezpieczny i całkowicie darmowy,
– dostępny na stronie www.finanse.mf.gov.pl,
– zeznanie podatkowe zostaje przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego.

PIT przez Internet w pięciu krokach:

  1. wejdź na stronę systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki Do pobrania aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
  2. wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz z zakładki – Formularze, a następnie go wypełnij,
  3. wpisz KRS Fundacji 0000006079  w rubryce dotyczącej przekazania 1 % podatku,
  4. podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za poprzedni rok,
  5. wyślij dokument,
  6. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.

W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej na stronie systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl (zakładka – Instrukcje).

Uwaga! Nowe zasady rozliczeń podatkowych.

  • Do 15 lutego 2019 r. podatnicy otrzymują wypełnione PIT-y (37 i/lub 38) dzięki usłudze Twój e-PIT. Co ważne – mogą je weryfikować i uzupełniać, w tym wskazać organizację pożytku publicznego, której chcą przekazać 1% swojego podatku. Szczegóły na: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Bez zmian pozostaje możliwość wysłania do urzędu skarbowego deklaracji w wersji papierowej, korzystanie przez emerytów i rencistów z PIT-OP (formularza oświadczenia o przekazaniu 1% organizacji pożytku publicznego).

AUTYZM. Pomagaj. Zapewniam Cię, że warto!

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku