Aktualności

31.03.2021

#SerceDlaAutyzmu – 2 kwietnia, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia – jak co roku będziemy świętować Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Z tej okazji nasze serca zaświecą się na niebiesko! Kolorem niebieskim wyraźmy swoją solidarność z osobami z autyzmem. Włączając się w akcję Małopolskiego Oddziału PFRON, Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA” oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej „MADA” narysuj lub wytnij niebieskie serce, a w sercu napisz jedno z wielu ważnych haseł, np. AKCEPTACJA, ZROZUMIENIE, SZACUNEK, POMOC, EMPATIA – wartości, które powinniśmy promować nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok! Zdjęcie wykonanego serca prześlij na adres jkoldras@pfron.org.pl
Z otrzymanych zdjęć niebieskich serc utworzony zostanie kolaż oraz galeria zdjęć, które zamieszczone zostaną na profilu Oddziału Małopolskiego PFRON na Facebook`u.
Zachęcamy również do zamieszczania zdjęć serc również 2 kwietnia na Waszych profilach w mediach społecznościowych i oznaczenia ich hasztagiem #SerceDlaAutyzmu.
Serce zamieszczone na plakacie kampanii namalowane zostało przez Macieja Fryca. Autor niezwykłej pracy ma autyzm, jest uczestnikiem WTZ MADA – jak mówią o Nim terapeuci, „posiada swoistą percepcję wizualno-plastyczną”.
W kwietniu razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem.