Aktualności

6.12.2019

Europejski Tydzień Autyzmu z akcentem Mikołajkowym

 
Nazwa projektu: Podróż przez Krainę Spektrum #AUTYZM
(Działanie 1.4: Wydarzenie lokalne)

Termin realizacji: 04.12.2019 r.

Miejsce: Grodzka Sala Bankietowa w Nowym Sączu, ul. Kołłątaja 13

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony corocznie 1-7 grudnia, a także przypadające w tym okresie również Mikołajki były okazją do zorganizowania przez naszą Fundację w dniu 4 grudnia 2019 roku spotkania dla dzieci z autyzmem/ niepełnosprawnych. W wydarzeniu tym uczestniczyli również ich wychowawcy i nauczyciele, a także rodzice. Wydarzenie to stanowiło element realizowanego przez nas przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza projektu pn. Podróż przez Krainę Spektrum #AUTYZM.

Poprzez to wydarzenie pragnęliśmy zapewnić uczestniczącym w nim dzieciom wyjątkowy czas niecodziennych aktywności oraz Mikołajkowych upominków. Podczas tego wydarzenia na dzieci czekało wiele atrakcji. Znalazły się wśród nich:

  • Mobilny Plac Zabaw, który przyjechał do nas aż z Tarnowa (HOCKI KLOCKI) i zapewnił dzieciom wspaniałą przestrzeń do wspólnej zabawy ogromnymi klockami piankowymi na specjalnie przygotowanej do tego powierzchni oraz wersją mini tych klocków w ramach indywidualnej inwencji. 
  • Kącik animacji malowania buzi i zwierzątek z baloników prowadzony przez Panie Wolontariuszki (w ramach współpracy z Wolontariatem Szkolnym z Prywatnego Technikum Zawodowego w Nowym Sączu oraz Fundacją Będzie Dobrze).
  • Wizyta Mikołaja i obdarowanie dzieci upominkami. Niezwykle ważny moment spotkania dla każdego uczestniczącego w nim dziecka, a także rodziców i wychowawców – pełen emocji i pozytywnych wrażeń.  
  • Poczęstunek, dzięki któremu dzieci mogły uzupełniać zapasy energii na dalszą zabawę.

Ważnym aspektem organizowanego przez nas spotkania był jego rodzinny, ciepły i swobodny charakter, dzięki któremu dzieci – każde we własnym stylu – mogły się oddać beztroskiej zabawie. Z kolei rodzice oraz wychowawcy/ nauczyciele mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć swoje dzieci/ podopiecznych w niecodziennych okolicznościach, a także uczestniczyć razem z nimi w kreatywnej zabawie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w stworzenie tego wyjątkowego wydarzenia, a w szczególności:

  • Miastu Nowy Sącz – którego wsparcie finansowe umożliwiło nam jego zorganizowanie, 
  • Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej – która udostępniła nam rewelacyjną przestrzeń  w postaci Grodzkiej Sali Bankietowej,
  • Hocki Klocki z Tarnowa – Pani Asi i Pani Sarze, które przygotowały i animowały Mobilny Plac Zabaw,
  • Fundacji Będzie Dobrze oraz Wolontariatowi Szkolnemu Prywatnego Technikum Zawodowego w Nowym Sączu, w szczególności Pani Ani i Wolontariuszkom –  prowadzącym kącik animacji,
  • Mikołajowi i jego pomocnikom –  których bezinteresowne zaangażowanie, było dla nas ogromnym wsparciem,
  • Wychowawcom i nauczycielom uczestniczącym w spotkaniu – którzy wspierali swoich podopiecznych i razem z nimi uczestniczyli w zabawie.