Aktualności Dorosły z autyzmem

22.10.2014

Zawody wspinaczkowe edycja 2014 – rozegrane

We wtorek 21 października 2014 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu przeprowadzone zostały II Integracyjne Zawody Wspinaczkowe. Ich organizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu Miasta Nowego Sącza ze środków PFRON. W realizację zawodów włączyło się również Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportu i Turystyki Krajoznawczej  ZDROWIE z Nowego Sącza, które współuczestniczyło finansowo w organizacji nagród dla uczestników zawodów. Obsługa techniczna zawodów realizowana była przez instruktorów Klubu Wysokogórskiego w Nowym Sączu, którzy jednocześnie czuwali nad bezpieczeństwem przeprowadzanych zawodów.

W zawodach udział wzięło przeszło 40 zawodników, którzy w pierwszej kolejności zmierzyli się  w rundzie eliminacyjnej na małej ścianie wspinaczkowej. Następnie 10 zawodników z najlepszymi czasami przejścia  zakwalifikowało się do II finałowego etapu. Finaliści rywalizowali na dużej ścianie wspinaczkowej – dłuższa trasa, wyższy poziom trudności.

Dodatkowo, podczas przerwy technicznej Pan Łukasz Radziechowski instruktor wspinaczki z Klubu Wysokogórskiego w Nowym Sączu zaprezentował przejścia wspinaczkowe w profesjonalnym i bardzo efektownym wydaniu, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i aplauz ze strony publiczności.

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY STARTU W ZAWODACH.
Wspinaczka ściankowa wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania – w tym techniki wspinaczkowej, siłowego i zręcznościowego, ale także odpowiednich predyspozycji osobowych i umiejętności pokonywania barier związanych z ruchem na wysokości.

Dziękujemy również za wspaniałą atmosferę podczas zawodów, która stanowiła wyraz dobrej zabawy i potwierdzenie zdrowej rywalizacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.