1,5% dla MADY!

Status organizacji pożytku publicznego (OPP), uprawniający do pozyskiwania 1% podatku Fundacja MADA uzyskała w 2004 roku – jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Jednocześnie nasza Fundacja prowadzi wyłącznie nieodpłatną działalność, dlatego 1% podatku stanowi niezwykle ważne źródło finansowania prowadzonej przez Fundację działalności pomocowej.

! Do końca roku podatkowego 2021 podatnicy mogli obdarować wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego jednym procentem swojego podatku PIT. 2023 jest pierwszym, w którym przekazujemy 1,5% podatku na rzecz wybranej przez siebie OPP.

Przekazanie 1,5 % podatku jest bardzo łatwe – wystarczy wpisać w swoim zeznaniu podatkowym (PIT):

  1. numer KRS: 0000006079,
  2. kwotę wynikającą z wyliczenia 1,5 %.

1,5 % zadeklarowanego przez podatnika należnego podatku, przekaże na nasze konto urząd skarbowy.

System e-Deklaracje

– bezpieczny i całkowicie darmowy,
– dostępny na stronie www.finanse.mf.gov.pl,
– zeznanie podatkowe zostaje przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego.

PIT przez Internet w pięciu krokach:

  1. wejdź na stronę systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki Do pobrania aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
  2. wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz z zakładki – Formularze, a następnie go wypełnij,
  3. wpisz KRS Fundacji 0000006079  w rubryce dotyczącej przekazania 1 % podatku,
  4. podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za poprzedni rok,
  5. wyślij dokument,
  6. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.

W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej na stronie systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl (zakładka – Instrukcje).

Wypełnij PIT przez Internet i przekaż 1,5% podatku dla MADY