1,5% PODATKU NA RZECZ FUNDACJI

Status organizacji pożytku publicznego (OPP), uprawniający do pozyskiwania 1% podatku Fundacja MADA uzyskała w 2004 roku – jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Jednocześnie nasza Fundacja prowadzi wyłącznie nieodpłatną działalność, dlatego 1%podatku stanowi niezwykle ważne źródło finansowania prowadzonej przez Fundację działalności pomocowej.

Do końca roku podatkowego 2021 podatnicy mogli obdarować wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego jednym procentem swojego podatku PIT. 2023 jest pierwszym, w którym przekazujemy 1,5% podatku na rzecz wybranej przez siebie OPP.

Przekazanie 1,5 % podatku jest bardzo łatwe – wystarczy wpisać w swoim zeznaniu podatkowym (PIT):

  1. numer KRS: 0000006079,
  2. kwotę wynikającą z wyliczenia 1,5 %.

1,5 % zadeklarowanego przez podatnika należnego podatku, przekaże na nasze konto urząd skarbowy.

System e-Deklaracje

– bezpieczny i całkowicie darmowy,
– dostępny na stronie www.finanse.mf.gov.pl,
– zeznanie podatkowe zostaje przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego.

PIT przez Internet w pięciu krokach:

  1. wejdź na stronę systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki Do pobrania aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
  2. wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz z zakładki – Formularze, a następnie go wypełnij,
  3. wpisz KRS Fundacji 0000006079  w rubryce dotyczącej przekazania 1 % podatku,
  4. podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za poprzedni rok,
  5. wyślij dokument,
  6. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.

W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej na stronie systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl (zakładka – Instrukcje).

Wypełnij PIT przez Internet i przekaż 1,5% podatku dla MADY