Turnus terpaeutyczny w Wiśle 21.06.-04.07.2014

Dzięki współpracy z Fundacją ING Dzieciom i na jej zaproszenie nasi Podopieczni mają możliwość również w tym roku uczestniczyć w dwutygodniowym turnusie terapeutycznym w Wiśle. Uczestnikami tegorocznego wyjazdu są osoby dorosłe niepełnosprawne, w tym z autyzmem – uczestnicy prowadzonego przez naszą Fundację Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także dodatkowo jedna rodzina spoza tego grona. Towarzyszy im 18-osobowa grupa rodziców oraz 6-osobowa grupa terapeutów, wspomagająca uczestników w codziennych przedsięwzięciach. Łącznie grupa wyjazdowa liczy 47 osób.

Miejscem zakwaterowania jest Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy REGLE w Wiśle, w którym nasi Podopieczni mają zapewnione wspaniałe warunki pobytu, a także ciekawie zorganizowany i wypełniony licznymi atrakcjami czas. Na terenie Ośrodka uczestnicy korzystają z seansów inhalacyjnych w grocie solnej, a także zajęć rehabilitacyjnych w gabinecie fizykoterapii, czy zajęć w sali sensorycznej. Ponadto prowadzone są zajęcia z dogoterapii, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i wyzwalają wiele pozytywnych emocji.

Dodatkowo uczestnicy turnusu korzystają z wycieczek autokarowych – w tym Trójwieś oraz Cieszyn, a także wyjazdów edukacyjnych – w tym do Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, Muzeum Narciarstwa w Wiśle, Chlebowa Chata w Brennej czy ścieżka edukacyjna w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej. W programie pobytu znalazła się również przejażdżka „Wiślaną Ciuchcią” i wyjazdy na basen solankowy.

Turnus terapeutyczny w Wiśle w Ośrodku REGLE na zaproszenie Fundacji ING Dzieciom to niezapomniane wrażenia dla naszych Podopiecznych, aktywnie spędzony czas we wspaniałej atmosferze i uroku tego miejsca, wśród życzliwych i pełnych empatii ludzi. Miejsce i doświadczenie, do którego chętnie się wraca.