Dorosły z autyzmem

26.09.2013

I Integracyjne Zawody Wspinaczkowe w Nowym Sączu – 11 lipca 2013 r.

Blisko 50 osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowego Sącza, Środowiskowych Domów Samopomocy w Nowym i Starym Sączu oraz Świetlic Środowiskowych, wzięło udział w I Integracyjnych Zawodach Wspinaczkowych, które odbyły się 11 lipca na hali MOSiR w Nowym Sączu.

Organizatorem imprezy była: Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA”, a współorganizatorami: Klub Wysokogórski oraz Stowarzyszenie na rzecz Promocji Sportu i Turystyki Krajoznawczej „Zdrowie”.

Zawody rozegrano w 3 kategoriach:

  • Osoby niepełnosprawne indywidualnie i drużynowo oraz kategoria open, w której mogli wziąć udział wszystkie osoby bez względu na wiek.

Wyniki uczestników indywidualnie:

1. Adrian Kaleta – WTZ MADA Nowy Sącz

2. Tomasz Ledniowski – WTZ Nadzieja Nowy Sącz

3. Dawid Serafin – ŚDS „Gniazdo”

Drużynowo: (drużyna 2.osobowa)

1. Adrian Kaleta, Wojciech Grodzki

2. Jacek Wróbel, Przemysław Ramza

3. Dariusz Potoniec, Wojciech Jurkowski

Kategoria OPEN:

1. Łukasz Oracz – Świetlica Środowiskowa Wojska Polskiego

2. Sebastian Gargas – Świetlica Środowiskowa Biegonice

3. Jakub Belski – Świetlica Środowiskowa Zabełcze

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe, a pozostali zawodnicy, za udział – medale, dyplomy oraz drobne upominki.

Nad całą organizacją imprezy czuwali profesjonaliści z klubu wysokogórskiego z v-ce Prezesem – Łukaszem Radziechowskim, Dyrektor Generalny Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA”- Jadwiga Krzeszowiak, Kierownikiem WTZ „MADA” – Janem Reszkiewiczem.

Sekretarzem zawodów byli Anna Zając i Kinga Kazana.

W zawody włączyli się studenci AWF Kraków – Kierunek Terapia Zajęciowa, WSB – Kierunek Psychologia oraz PWSZ – Kierunek Pedagogika.