Aktualności

29.11.2013

News-y z klas dla dzieci z autyzmem

Zespół Szkół w Chełmcu jest pierwszą na terenie Gminy Chełmiec placówką, w której od 2012 roku z powodzeniem funkcjonują klasy dla dzieci z autyzmem. Miło nam obserwować jak ciepło dzieci zostały przyjęte do społeczności szkoły, a także zaangażowanie szkoły do stworzenia im nie tylko jak najlepszych warunków edukacji, ale również poczucia przynależności i akceptacji. A w szkole wiele się dzieje, jest ciekawie i bardzo aktywnie do czego my jako Fundacja również staramy się przyczyniać.

W najbliższym czasie  Zespół Szkół w Chełmcu organizuje spotkanie integracyjne z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu – przypadającego corocznie na I tydzień grudnia i serdecznie zaprasza do udziału w tych obchodach rodziców dzieci z autyzmem wraz z pociechami. Spotkanie integracyjne odbędzie się dnia 5 grudnia 2013 r. (czwartek) w Zespole Szkół w Chełmcu. Rozpoczęcie spotkania planowane jest na godz. 14:00 – sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej.

Kolejną informacją, z którą Szkoła pragnie się podzielić jest zaproszenie na II integracyjny wyjazd na Zieloną Szkołę do Krynicy Morskiej, które odbędzie się w terminie 7-15 czerwca 2014 roku. Wyjazd organizowany jest za pośrednictwem biura podróży z wieloletnim doświadczeniem w tym obszarze. Orientacyjny koszt wyjazdu wynosi 600-650 zł/osoby (w tym przejazd autokarem, wyżywienie, nocleg, wycieczki). Wszelkich informacji na temat wyjazdu udziela Pani Dagmara Salamon – nauczyciel z Zespołu Szkół w Chełmcu – tel. 662 292 538, email: sdak@tlen.pl