Aktualności

28.03.2013

Rekrutacja do klas specjalnych w ZS w Chełmcu na rok szkolny 2013/2014

Miło nam poinformować, iż od grudnia 2012 r. w Zespole Szkół w Chełmcu ruszył nabór do klas specjalnych na nowy rok szkolny 2013/2014. Stąd też osoby zainteresowane naborem zapraszamy do kontaktu bezpośrednio ze Szkołą, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje w tym temacie:

tel./fax 018 443-08-62

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż aktualnie w ramach szkoły podstawowej w tej placówce prężnie funkcjonuje klasa dla dzieci z autyzmem, do której uczęszcza 4 uczniów. Dzieci wspaniale i bardzo szybko zaaklimatyzowały się w nowym otoczeniu również dzięki przyjaznej, wspaniałej atmosferze, którą stworzyli dla nich ich rówieśnicy i kadra Szkoły.

Wiele osób może dziwić niska liczebność klasy, stąd też należy przypomnieć iż klasy dla dzieci z autyzmem podobnie jak w przypadku klas dla dzieci z inną niepełnosprawnością mają określone zarówno dolne jak i górne granice liczebności. I tak w oddziałach specjalnych dla dzieci z autyzmem liczba uczniów została określona na poziomie od 2 do 4 uczniów, co ma swoje uzasadnienie w specyfice autyzmu i potrzeb związanych z edukacją dzieci nim dotkniętych.