Aktualności

27.03.2013

„Mikołaju, ja też czekam na Ciebie”

Każde dziecko powinno mieć swojego Św. Mikołaja. Małe czy duże, chore czy zdrowe dzieci piszą listy do Mikołaja, i tak też jest w przypadku dzieci z autyzmem chociaż ich listy w większości nie mają postaci wyartykułowanej, spisanej listy życzeń, ale pragnień odczytanych przez ich rodziców czy opiekunów.

 Ci „Mikołajowie” borykają się jednak z różnymi problemami zarówno związanymi z wyzwaniami jakie niesie choroba ich dzieci, ale także tymi finansowymi. Stąd też poprzez działalność naszej Fundacji staramy się ich wspierać w różnych sytuacjach. Tak też jest w przypadku paczek Mikołajkowych, które jak co roku przygotowujemy dla 50 – osobowej grupy naszych podopiecznych. Wśród tej grupy znajdują się zarówno przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym, nastolatki oraz młodzież uczęszczająca do prowadzonego przez nas Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Jednocześnie nasza Fundacja jest organizacją całkowicie non-profit i nie prowadzimy ani działalności gospodarczej ani odpłatnej, a wszelka oferowana przez nas pomoc jest pomocą bezpłatną, dlatego zapraszamy wszystkich, którym los osób z autyzmem jest po prostu bliski do włączenia się w akcję „Mikołaju, ja też czekam na Ciebie”, która ma na celu przygotowanie paczek Mikołajkowych dla naszych Podopiecznych. Dzieci potrafią się cieszyć nawet z drobiazgów, najważniejsza jest bowiem intencja i pamięćCzasem wystarczy nawet mały upominek by rozweselić dziecięce serduszko.

W ramach tej akcji zwracamy się zatem z ogromną prośbą o pomoc w przygotowaniu upominków Mikołajkowych dla naszych Podopiecznych, wsparcie nawet nie tyle w formie pieniężnej, ale przede wszystkim w formie rzeczowej – łakocie, owoce, soki itp. – smakołyków, które cieszą każde dziecko.

Mikołajki dają wiele radości, zarówno dzieciom w postaci prezentów, jak i „Mikołajom” poprzez radość ich dzieci. Zapraszamy zatem serdecznie do współpracy i kontaktu.

                                  Zespół Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA”

                                  tel. 18 449 05 10, kom. 664 313 069

                                  e-mail: fundacja@mada.org.pl