Aktualności

9.12.2013

I Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego

W najbliższą sobotę 14 grudnia o godz. 10:00 rozpocznie się I Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego z udziałem dzieci i młodzieży z autyzmem, który współorganizujemy w ramach współpracy z Fundacją BGŻ i Stowarzyszeniem Tanecznym „AXIS”. Turniej tańca przeprowadzony zostanie na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu przy ul. Długosza 5, które w ten sposób czynnie włączyło się w realizację turniejowego przedsięwzięcia.

Sam Turniej tańca, ale także poprzedzające go warsztaty i zajęcia taneczne to nowatorski pomysł na ciekawą alternatywę spędzania czasu wolnego również dla osób niepełnosprawnych, w tym z autyzmem – pomysł, który uzyskał dofinansowanie w Konkursie Grantowym na Najlepsze Pomysły Społeczne Fundacji BGŻ. Obok wsparcia finansowego Fundacja BGŻ wspiera projekt również w postaci wolontariatu pracowniczego – 16 wolontariuszy Banku BGŻ aktywnie uczestniczy zarówno w przygotowaniu i wspieraniu przeprowadzanych warsztatów tanecznych, jak i przygotowaniu Turnieju.

Warsztaty taneczne mają charakter integracyjny – zarówno z uwagi na tancerzy tworzących pary dla „naszych amatorów”, jak i wolontariuszy – rówieśników, wspierających ich podczas zajęć. A towarzyszy im wspaniała atmosfera, pełne zaangażowanie i profesjonalne podejście – i tutaj  przede wszystkim dzięki instruktorom ze szkoły tańca ADeeM. Dobra zabawa, wzajemne zrozumienie i akceptacja, ale i duża determinacja to tutaj klucz do sukcesu.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom projektu – wspaniała inicjatywa zyskała wspaniałych uczestników.