Aktualności

17.12.2013

Finał projektu „Taniec bez granic”

14 grudnia 2013 roku na sali gimnastycznej I LO przy ul. Długosza odbył się I Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego, w takcie którego prezentowali swoje umiejętności dzieci i młodzież z autyzmem oraz ich zdrowi rówieśnicy.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w 6 kategoriach:

 • kategoria pary integracyjne (prezentowane tańce: samba, walczyk, poleczka)
 • kategoria pary początkujące młodsze ( prezentowane tańce: Cha cha cha, walc angielski, rock and roll, poleczka)
 • kategoria pary początkujące starsze (prezentowane tańce: rock and roll, walc angielski, cha cha cha)
 • kategoria pary zaawansowane młodsze (prezentowane tańce: walc angielski, cha cha cha, jive, poleczka)
 • kategoria pary zaawansowane starsze (prezentowane tańce: walc angielski, quickstep, walc wiedeński, samba, cha cha cha, jive)
 • Taniec grupowy integracyjny

Oprócz prezentacji konkursowych publiczność miała okazje obejrzeć dwa pokazy specjalne:

 • Walca angielskiego w wykonaniu Urszuli Kornaś i Patryka Krawczyka – pary tanecznej kat. C w tańcach standardowych i latynoamerykańskich
 • Tańca breakdance w wykonaniu Dawida Bomby

W trakcie turnieju panowała wspaniała atmosfera – pełna ciepła i życzliwości. Wzięło w nim udział 62 uczestników, w tym 18 dzieci i młodzieży z autyzmem. Widzowie z zainteresowaniem śledzili kolejne występy tych całkiem małych i trochę większych tancerzy. Kolejny raz okazało się, że pasja , wdzięk i technika taneczna to przepis na sukces.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • kategoria pary integracyjne – para z nr startowym 58 – Alicja Prokop, Michał Rosłaniec
 • kategoria pary początkujące młodsze – para z nr startowym 8 – Izabela Brudzińska, Jakub Dąbrowski
 • kategoria pary początkujące starsze – para z nr startowym 55 – Maria Figiel, Szymon Pasiut
 • kategoria pary zaawansowane młodsze – para z nr startowym 40 – Martyna Kityńska, Jakub Sułkowski
 • kategoria pary zaawansowane starsze – para z nr startowym 34 – Dominika Kulpa, Karol Jasiński
 • Taniec grupowy integracyjny: I miejsce- Przedszkole nr 11 w Nowym Sączu, Dwa II miejsca – Szkoła Podstawowa w Chełmcu oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowym Sączu

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i upominki, a zwycięskie pary wspaniałe puchary, które wręczali dyrektor Banku BGŻ z oddziału w Nowym Sączu Grzegorz Sowa oraz zaproszeni goście.

Turniej prowadziła Anita Migacz.  Sędziowali: Dariusz Migacz CT ADeeM, Urszula Kornaś i Patryk Krawczyk KTT Axis oraz Agnieszka Kościsz Bank BGŻ. Dzieci i młodzież uczestniczącą w turnieju wspierali wolontariusze Banku BGŻ oraz młodzież gimnazjalna z Jamnicy.

I Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego oraz poprzedzające go warsztaty taneczne realizowane były w ramach projektu „Taniec bez granic” przygotowanego przez pracowników Banku BGŻ z oddziału w Nowym Sączu. Projekt ten został nagrodzony przez Fundację BGŻ w konkursie grantowym na najlepsze projekty społeczne. Zgodnie z hasłem Możesz na Mnie Polegać, w Banku BGŻ prowadzony jest program wolontariatu pracowniczego. Działania projektowe odbywały się we współpracy z Fundacją Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA” oraz  Stowarzyszeniem Tanecznym „AXIS” z Nowego Sącza.

Bezpośrednimi adresatami projektu były dzieci i młodzież ze szczególnym uwzględnieniem osób z autyzmem. Poza pozyskaniem środków finansowych pracownicy banku aktywnie uczestniczyli zarówno w przygotowaniu odbywających się w ramach projektu warsztatów tanecznych oraz Turnieju Tańca a także udzielali wsparcia ich uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt – to wspaniałe przedsięwzięcie przyniosło wiele radości jego uczestnikom, ze szczególnym uwzględnieniem osób z autyzmem i ich rodzin.