Aktualności

21.03.2014

Kwiecień – Miesiąc Świadomości na Temat Autyzmu

W tym roku obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu rozpoczynamy już 27 marca MINIWYSTAWĄ prac plastycznych wykonanych przez osoby z autyzmem.

Ekspozycja będzie miała miejsce w Instytucie Pedagogicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy okazji I Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. WYZWANIA WSPÓŁCZESNEJ EDUKACJI – INKLUZJA, TERAPIA, WSPIERANIE ROZWOJU DZIECKA organizowanej przez tą uczelnię  w dniach 27-28 marca 2014 r.

Podczas miniwystawy prezentowane będą prace dzieci i młodzieży z autyzmem ze Szkoły Podstawowej nr 6 Nowym Sączu oraz Zespołu Szkół w Chełmcu, a także prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „MADA”. Temat przewodni prac: „Życie, co to takiego?”

Poprzez prezentację prac naszych podopiecznych pragniemy pokazać i przybliżyć ich odbiorcom kawałek świata – takim jakim go widzą osoby z autyzmem.
Mamy przy tym nadzieję, że lepsze poznanie spowoduje większe zrozumienie i akceptację dla osób dotkniętych tym specyficznym schorzeniem.

Miło nam również poinformować, iż w tym roku obchody Miesiąca Świadomości na Temat Autyzmu i Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu odbywają się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.