Aktualności

28.03.2013

1% podatku – Warto przekazać, Warto pomagać!

Nowy rok, a z nim nowe nadzieje i możliwości.

Początek roku to również czas podsumowań roku minionego, w tym rozliczeń podatkowych i związanej z tym możliwości dysponowania swojego 1% podatku na działalność wybranej organizacji pożytku publicznego.

slajd2_baner2013

Formy i rodzaje pomocy mogą być różne, niemniej jednak tą najprostszą wydaje się przekazanie 1% podatku, którego siłą nie jest wartość pojedynczego „odpisu”, ale ich ilość. Nawet niewielkie wpłaty ostatecznie tworzą duże kwoty, które w istotny sposób wspierają działalność dobroczynną prowadzoną przez organizacje takie jak nasza Fundacja. W tym roku mogą Państwo przekazać swój 1% podatku na rzecz jednej spośród 7272 organizacji posiadających status OPP.  Wśród tych organizacji znajdą Państwo również naszą Fundację – Fundację Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA”, która od 1996 roku aktywnie uczestniczy w tworzeniu struktur pomocowych dla osób z autyzmem – dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz ich rodzin.

Kilka podstawowych faktów związanych z autyzmem:

  • Autyzm to całościowe zaburzenie rozwojowe – jedno z najpoważniejszych, trwające całe życie.
  • Powoduje trudności w postrzeganiu świata, uczeniu i porozumiewaniu się oraz w kontaktach społecznych.
  • Szacuje się, że obecnie zaburzenia autystyczne występują średnio u 1 dziecka na 100, 3-4 częściej u chłopców, a ONZ oficjalnie uznała zaburzenia ze spektrum autyzmu za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS.

Nie istnieje przy tym żaden farmakologiczny lek na autyzm. Jedynym jak dotąd „lekarstwem” pozostaje odpowiednio dobrana terapia i rehabilitacja, która trwa tak naprawdę przez całe życie, ale niewątpliwie przynosi efekty. Grunt to wytrwać, bo to ciężka praca, ale także mieć na to pieniądze.

Jeśli zatem mają Państwo życzenie pomóc osobie z autyzmem – możecie uczynić to poprzez przekazanie Swojego 1% podatku na rzecz naszej Fundacji.

Wspólnie możemy sprawić, że życie naszych Podopiecznych zmieni się na lepsze.

Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA” – KRS 0000006079