Aktualności

5.12.2013

Europejski Tydzień Autyzmu

Inicjatywa Europejskiego Tygodnia Autyzmu trwa już 18 lat, a  zapoczątkowało ją ustanowienie w 1996 roku przez Parlament Europejski Karty Praw Osób z Autyzmem , w której zawarto szereg praw obywatelskich mających na celu zapewnienie ich godnego życia osób.

To coroczne święto – obchodzone w I tygodniu grudnia – obok Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia stanowi okazję do rozbudowywania świadomości i kształtowania postaw społecznych względem osób z autyzmem.

Popularyzacja wiedzy na temat autyzmu to jeden z elementów działalności również naszej Fundacji.

W tym roku nieco obok Tygodnia Autyzmu, ale nadal w tym samym klimacie nasza Fundacja 10 grudnia organizuje wspólne zajęcia dzieci i młodzieży z autyzmem uczestniczących w projekcie pn. „Prospołeczni – program wsparcia rozwoju umiejętności społecznych  dzieci i młodzieży z autyzmem” w ramach współpracy z Fundacją PZU, a 13 grudnia – uroczyste spotkanie podsumowujące dla rodziców i specjalistów biorących udział w projekcie.

Natomiast 14 grudnia zrealizowany zostanie I Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego z udziałem dzieci i młodzieży z autyzmem w ramach współpracy z Fundacją BGŻ i realizowanego wspólnie projektu pn.  „TANIEC BEZ GRANIC„. Turniej poprzedzają integracyjne warsztaty taneczne z udziałem profesjonalnych instruktorów tańca towarzyskiego.